Jdi na obsah Jdi na menu

20. 1. 2012

CVIČENÍ NA PILATES STROJÍCH JE EFEKTIVNĚJŠÍ

 

cadilac14.jpg

Původní Pilates se cvičil a cvičí na strojích. Tvůrce tohoto typu cvičení Joseph Hubertus Pilates totiž začínal cvičit s  pacienty v nemocnicích na lůžkách a čelo postele pak používal jako oporu při jednotlivých cvicích. Proto se Vám může zdát, že stroj na cvičení Pilates, tzv. REFORMER a CADILLAC, vypadá skutečně jako konstrukce postele.

Pilates Reformer  je multifunkční zařízení a princip cvičení pfh2.jpgspočívá v odporovém tréninku tažných pružin. Hlavní součástí stroje je pohyblivý vozík, kde na jednom konci je systém pružinový ( pružiny s různou tuhostí ), na druhém systém dvou lan, kterými klient pracuje v jednotlivých cvičebních pozicích.

Některé se shodují s těmi, které znáte z Pilates na podložce, ale díky reformeru je možné cvičit mnohem více variant a modifikací. Cvičí se v leže, ve stoji, v kleče, v sedě.

cadilac38.jpgVýhodou je usnadnění provedení jednotlivých cviků. Lepší zapojení hlubokého svalového stabilizačního systému díky nestabilnímu pohyblivému vozíku.

Na stojích jste schopni cvičit daleko těžší varianty cviků než na podložce. Proto cvičení na strojích je daleko efektivnější a účinky na svém těle uvidíte a ucítíte za daleko kratší dobu, než je tomu na podložce.

V Pilates for Health máte možnost cvičit na těchto unikátních strojích pouze formou osobních tréninků skupinek max. 4 lidí. Jen tak je zaručeno správné provádění jednotlivých cviků a zároveň je trénink přizpůsoben požadavkům a schopnostem klienta.

To vede k dosažení Vašich cílů za daleko kratší dobu než je tomu ve skupině při cvičení na podložce.

Vybavení ,,PILATES for Health,,

CADILLAC - REFORMER - COMBO CHAIR - SPINE CORRECTOR - PED-APUL  - PILATES ARC - LADDER BARREL - JOE'S TOE GIZMO - BOSU - SBALL - JEŽCI....

img_1138.jpg