Jdi na obsah Jdi na menu

SKUPINOVÉ LEKCE Pilates Clinic Method 

SPORT PERFEKT Věry Macoškové  Sady Svobody 4, Opava   

PLATNOST  OD  7. 1. 2019 - 30.6.  2019

 

Pondělí     8.30 - 9.25    PILATES  CLINIC METHOD  - pomůcky

Pondělí  17.30 - 18.25   PILATES CLINIC METHOD - pomůcky

Středa       8.30 - 9.25     BOSU PILATES CLINIC METHOD

                  9.45 - 10.40   SENIOR PILATES CLINIC METHOD

Čtvrtek   15.00 - 15.55   TRX - PILATES CLINIC METHOD- kurz

Čtvrtek   16.00 - 17.25    POZNEJME SVÉ TĚLO - kurz

Od 14.1. - 4.2. jsem na studijním pobytu v Indii v ayurvédské klinice 

POZNEJME SVÉ TĚLO - KURZ

Své auto vozíme pravidelně na servis, zatímco své tělo zanedbáváme. Pozornost mu začneme věnovat, až se samo ozve bolestivostí či omezeným pohybem. Co takhle místo červené pilulky či turistiky po doktorech vzít odpovědnost za své tělo a naučit se jej používat v souladu s 3D anatomií a pomocí jednoduchých technik a cviků si pomoci sám - i o tom je tento speciální kurz s pohybovou specialistkou Martinou Fallerovou který vytvořila na základě svých zkušeností z osobních tréninků a problémů svých klientů.

Kurz má 14. lekcí a každá z nich je zaměřena na problematiku určité části těla. Lekce budou probíhat ve čtvrtky 16 - 17.25 ve Sport Perfektu Věra Macošková. Počet míst je omezený na 20 klientů pro větší komfort. Pokud nebude kurz plně obsazen, budou volná místa nabídnuty jednotlivě a na témata, která Vás zajímají se budete moci přihlásit na recepci Sport Perfektu. Na celý kurz je třeba se přihlásit na vera@sportperfekt.cz

Trvání kurzu – 21.2.2019 – 6.6. 2019

Nebude – 14.3., 18.4.

1. lekce 21.2. – PĚNOVÝ VÁLEC V AKCI – jak si sami můžeme uvolnit napětí v těle způsobené stresem, jednostrannou zátěží v práci či sportu

2. lekce 28.2. – PÁNEVNÍ DNO – důležité centrum našeho těla. Bez funkční a pružné základny se opravdu naše tělo neobejde.

3. lekce 7.3. – DECH – BRÁNICE – PÁNEVNÍ DNO – Naučme se prohloubit dech, probuďme bránici, pánevní dno a udělejme krok k odstranění časté příčiny bolesti zad a k pevnému středu těla. Technika dechu, souhra bránice a pánevního dna pomůže i k plochému bříšku klientů s rozestupem bříšní stěny / diastázou / a po porodu.

4. lekce 21.3. – PLOCHÉ BŘICHO – souhra pánevního dna, bránice a hlubokých svalů břicha je klíčem k plochému bříšku. Návod jak zpevnit břicho i pro klientky po porodu či s rozestupem břišní stěny (diastázou)

5. lekce 28.3. – PÁNEV A KYČELNÍ KLOUB – mobilita a postavení pánve včetně uvolněných kyčelních kloubů má vliv na celou naši páteř včetně postavení hrudníku a hlavy. Správná funkce kyčelního kloubu je důležitá i pro naše kolena. Naše chůze bude o to ladnější.

6.lekce 4.4. – VZPŘÍMENÉ TĚLO – vybalancujeme své křivky páteře, aby se hrudník nacházel nad pánví a hlava nad hrudním košem. Jen tak nebude naše tělo přetěžováno. Součástí této hodiny bude překvapení 

7. lekce 11.4. – HRUDNÍK A ROTACE – elastická a rozpohybovaná hrudní páteř včetně žeber do všech směrů, rotace v segmentech, které jsou pro to určeny má zásadní vliv na náš dech, bederní a krční páteř a problémy s ramenním kloubem.

8. lekce 25.4. – RAMENNÍ KLOUB – mobilita, síla ramene a správné postavení lopatky a hlavice pažní kosti v denních, pracovních či sportovních stereotypech má vliv i na krční páteř či problémy s lokty, zápěstím, prsty…

9. lekce 2.5. SÍLA NAŠEHO STŘEDU TĚLA – silný a funkční střed těla tvoří ochranu naší páteře

10. Lekce 9.5. – CHODIDLO – funkční a silná klenba našeho chodidla tvoří stabilní základ našeho těla. Pokud nejsou funkční a pevné základy - nemůže dobře fungovat ani zbytek našeho těla. 

11. Lekce 16.5. – DOLNÍ KONČETINA – souhra funkčního chodidla a kyčelního kloubu nám stabilizuje koleno, a to se projeví i na postavení pánve a celé páteře.

12. Lekce 23.5. – RUKA – i naše dlaň má klenbu a bez ní to opravdu nejde. Naučme se jak opět zaktivovat klenbu dlaně a jak používat celou horní končetinu v denních a pracovních stereotypech – ruka k ústům, na počítač, volant, nošení břemen,…

13. lekce 30.5. FASCIE V POHYBU – fascie je důležitá součást našeho těla. Je to 3D prostorová síť v našem těle. Pokud se jednotlivé vrstvy slepí, omezí se tím pohyb a jiné struktury v těle jsou pak příliš namáhány do tahu. Má však i schopnost akumulovat kinetickou energii a tím pomáhat našemu tělu šetřit energii.

14. Lekce – 6.6. – ŽIDLE – i v kanceláři si můžeme dobře protáhnout a zpevnit své tělo a využít k tomu židli

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sabina a - pilates-lékař

9. 9. 2017 20:25

Dobrý den,lékař mi doporučil pilates na věčné zablokovaná záda a krční páteř. Docela mě to zaujalo,čtvrteční kurz je již plný? Protože ostatní mi nevycházejí časově :(

Martina - Re: pilates-lékař

9. 9. 2017 20:58

Na čtvrtečním kurzu - POZNEJME své tělo je posledních 5 míst. Kurz Trx pilates je již plně obsazen. Tak se pristi týden těším navidenou

Tereza - Komerční hodiny od září

11. 8. 2015 13:58

Dobrý den paní Martino,

ráda bych se informovala zda od září budou komerční hodiny opět probíhat ve stejné dny a časy jako před prázdniny? Ráda bych navštěvovala ranní hodiny v pondělí a ve středu od 8.30, bude to tak i v září zase?

Děkuji Terezea

martina - Re: Komerční hodiny od září

4. 10. 2015 12:26

Omlouvám se. Váš dotaz mne unikl - byla jsem asi v té době na dovolené mimo signál. Všechny lekce stejně jako loni. Pouze TRX pilates ve čt je uzavřený kurz.

Jarka Šťotková - Dotaz

3. 10. 2015 10:12

Zdravím, Marti,
co si mám představit pod pojmem TRX Pilates? A kolik stojí tato hodina?
V úterý v 17.30 je normální hodina? Za 65;- Kč ?
Zatím se mi nepodařilo dorazit v dopoledních hodinách, tak chci zkusit odpoledne :-)
Přeji hezké dny plné úspěchů

martina - Re: Dotaz

4. 10. 2015 12:23

TRX pilates je modifikace cviků z podložky a strojů pilates na závěsném systému TRX.
Tato hodina jako jediná je uzavřená - je to kurz, který je do konce roku obsazen a cena je jiná.
Ostatní hodiny jsou otevřené a stačí přijít. Ceník na stránkách sportperfektu Věry Macoškové
těším se naviděnou

Naďa H. - Dotaz k formám komerčních hodin

2. 1. 2011 15:31

Přeji hezké a úspěšné dny!
Prosím o vysvětlení, co je podstatou cvičení v komerčních hodinách PILATES INSTITUTE® EQUIPMENT a BOSU PILATES INSTITUTE® ev. rozdíl mezi nimi?
Pro mne jako zájemkyni o tuto formu cvičení a zaměstnanou ženu jsou to jedině možné dostupné odpolední termíny.
Děkuji! S pozdravem Naďa H.

martina - Re: Dotaz k formám komerčních hodin

2. 1. 2011 22:22

Děkuji za přání. I VÁM PŘEJI MNOHO ÚSPĚCHŮ. V hodinách PILATES INSTITUTE EQUIPMENT používáme různé nářadí - over ball, velký balón, pružný kruh, gumy...v hodinách BOSU PILATES INSTITUTE zase nářadí zvané BOSU - když kouknete do fotogalerie - právě na tomto nářadí cvičím. Vysvětlení rozdílu mezi PILATES A PILATES INSTITUTE najdete v odkazu PILATES INSTITUTE. Ničeho se nebojte - zkuste - a uvidíte. Bude lepší začít hned začátkem ledna - než později. Hodiny nejsou vedeny formou uzavřených kurzů - tak s ohledem na stálé klienty bude startovací opáčko začátkem ledna a pak se budeme postupně přidávat obtížnost - a klient si pak může sám volit variantu, která vyhovuje jeho tělu.
Těším se na viděnou.
martina