Jdi na obsah Jdi na menu

   Obrazek                                     Zakladatel Pilates - Joseph H. Pilates

Joseph Hubertus Pilates se narodil v Německu v r. 1880, a jako dítě trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl slabé dítě a rozhodl se zesílit. Jeho snažení bylo úspěšné a stal se dokonalým potápěčem, gymnastou, lyžařem a boxerem. Jeho odhodlání k uzdravění ho hnalo k studiu východních a západních forem cvičení, včetně jogy, starověkých řeckých a římských režimů. Během I.světové války dělal ošetřovatele. Navrhl cvičební vybavení a serii cviků pro pacienty ležící na nemocničních lůžkách. Tento systém tvořil základ pro jeho jedinečný styl. Po válce trénoval policejní sbor v Hamburku, chodil k němu Rudolf von Laban ( taneční choreograf a pohybový analytik, Mary Wigmann něm. tanečnice a choreografka ).

Tento specializovaný cvičební aparát si pak vzal do New Yorku kde si ho patentoval a v roce 1926 tam otevřel svoje první Pilates studio. Podporoval fyzickou harmonii a rovnováhu těla pomocí kontroly dýchání, ohebnosti, vycentrovanosti.Obrazek

Jeho studio v New Yorku připoutalo pozornost tanečních komunit a Pilatesova technika se stala základní částí tanečního tréninku ( Geore Balanchin a jeho tanečníci, Martha Graham, Jerome Robbins, Ted Sharon ). Netrvala dlouho a Pilates studio přitáhlo elitu z celé Ameriky. Všichni byli přitahováni silou harmonie mezi myslí a svaly.

 

 

Krásné video o historii metody a tvůrce PILATES